11
Ağu

Hybrid Wall Teknik Özellikleri

Su Geçirgenliği: Sıvılara karşı yüksek dirence sahip bir malzemedir. Arka yüzeyine su ve rutubet geçirmez. Normal şartlar altında GRC malzeme su geçirimsiz özelliğe sahip olmasına rağmen, su geçirmez bağlantılar ve derzler dikkatli detaylandırılmalıdır. Ankraj gerilmelerini önlemek için bağlantılar ve derzler kesinlikle rijit olarak tasarlanmamalıdır. Özel durum gereksinimlerine göre (yağmur, rüzgar, v.b.) bağlantıların tasarımlarında değişik olasılıklar dikkate alınabilir.

Yangın Dayanımı: Bir yapı elemanının yangına dayanıklılığı elemanın üretildiği materyallere ve tasarımına bağlıdır. Yangına dayanıklılık genellikle standart yangın testleriyle tanımlanır. GRC malzemenin yangın sınıflandırılması karışımın kompozisyonuna bağlıdır. DIN 4102’ye göre yapı malzemelerinin yangın sınıflandırılması, A1 sını  (yalnızca mineral kompozisyon) ve/veya A2 sınıfı (organik bileşenlerden oluşan karışım kompozisyonu, örn: polimer) organik bileşenlerin miktarlarına göre belirlenir. Ürünümüz, yanmaz, alev yapıya geçmez ve DIN 4102 normuna göre yanma sınıfı A1 olan bir üründür. Akustik Değerler: GRC elemanlar çok düşük ses yutuculuğu değerine sahiptirler. Ses izolasyonu, özel olarak “katmanlaştırma” ile sağlanır. 10mm Kalınlıkta 300 Hz’ de 20 dB , 400 Hz ‘de 36 dB ses azalmasına sahiptir.

Çevre Şartları ve Kimyasallara Karşı Direnç: Konvansiyonel betonlara göre çevre şartlarından oluşabilecek kimyasal etkilere karşı dayanımı çok daha yüksektir.

Hafiflik: 16 cm kalınlığındaki 1 m2 Hibrit duvar toplam 100-110 kg ağırlığa sahiptir. Panel boyutları tamamen projeye bağlı olarak oluşturulmaktadır. Panel boyutlarında temel kısıtlayıcı etken nakliye ile ilgilidir. 10–15 m2 gibi büyük alanlı paneller üretmek mümkündür.

Alan Kazanım: Hibrit duvar panelleri yapı kat betonlarına dıştan bağlandığı için, konvansiyonel kaplamalarda tabliyelere bindirilen malzeme kalınlıkları kadar alan özgürlüğü sunmaktadır.

Depreme Dayanıklı Özel Dizayn: Tüm paneller binaya kat hizasından, birbirinden bağımsız montajlandığından ve tüm montaj noktaları deprem ve rüzgar yüklerine karşı dizayn edildiğinden, deprem ve rüzgara sistem olarak dayanıklı haldedir.

Form Kolaylığı: Prekast kabuk malzeme, kalıplanarak üretildiği için panellerde pencere boşlukları, denizlikler, parapetler ve yalancı fugalar gibi her tür form kolayca oluşturulabilir.

hybridwall-brosur