BİZ KİMİZ?

İLETİŞİM

Bizimle çalışmak ve detaylı bilgi almak için…

Musam Bio Enerji San. Tic. A.Ş. 27.05.2015 tarihinde Mir Araştırma ve Geliştirme A.Ş. ‘nin geliştirmiş olduğu enerji ile ilgili arge projelerini ticarileştirmek amacıyla kurulan bağımsız bir spin – off şirketidir.

1987 yılında bir ARGE şirketi olarak kurulan Mir Holding, ilk Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerinin çıktısı olan boru teknolojilerindeki ürünlerini Dizayn Grubu kurarak pazara sunmuş, bugüne kadar boru teknolojileri ile ilgili birçok ARGE çalışması yürütmüş ve sıra dışı başarılara imza atmıştır. Holdingin zamanla stratejik alanlarının çeşitlenmesi ile üzerinde çalıştığı ARGE konuları artmış ve bununla beraber Holding farklı sektörlere yönelik farklı ARGE projelerini hayata geçirmeye başlamıştır. 2007 yılında, Dizayn Grup konsantrasyonunun dışında kalan bu çalışmaların daha etkin olarak yürütülebilmesi için Mir Araştırma ve Geliştirme A.Ş., teknoloji geliştiren, ürün geliştiren, proses geliştiren, pilot üretim yaparak ilk denemeleri gerçekleştiren ve bunlar için gerekli olan her türlü altyapıya sahip olan bir ARGE şirketi olarak, bir teknoparkta faaliyete başlamıştır.

Stratejik görülen, üzerinde çalışma kararı verilen konular için proje lideri, proje ekibi ve alt yapı oluşturulmakta ve üniversitelerle işbirlikleri yapılmaktadır. Her projede muhakkak en az bir akademisyen yer almakta, yüksek lisans ve doktora öğrencileri de proje ekibine dahil edilmektedir. Bu sayede akademik yönü çok güçlü çalışmalar hayata geçirilmektedir.

Musam Bio Enerji San. Tic. A.Ş. Enerji teknolojileri ve yapı sektörü alanlarında faaliyet göstermektedir. Türkiye’de kullanılan toplam enerjinin % 33 ‘ ünü harcayan binalara yönelik, çevreci ve ekonomik ısıtma  soğutma teknolojilerini içeren komple duvar sistemi çözümleri ile binalara hem estetik görünüm, ısı ve ses izolasyonu, hem de deprem güvenliği sağlamak temel ilgi alanıdır.

Misyonumuz

Anadolu medeniyetlerinin mimari dokusunu günümüze taşıyarak, mimari bakış açısını modern mimariyle sentezleyerek; estetik, güvenli, huzurlu ve akıllı yapılar üretmek için bilimin ve teknolojinin sağladığı tüm imkânları sektördeki gelişmeleri de takip ederek yenilikçi çözümler geliştirmek, düşük kalitedeki enerji kaynaklarını ekonomiye kazandıracak sistemler tasarlamak ve ürünler geliştirmek temel amacımızdır.

Vizyonumuz

İnsanların yaşam alanlarına yenilikçi sanatsal dokunuşla, mühendisliğin ulaşabileceği en üst teknikleri kullanarak dünyanın en huzurlu mekanlarını inşa etmek, binaların enerji optimizasyonu ve ısıl konforu yönüyle çığır açan inovatif yenilikler sunmaktır.

.